Recenzje

Agata Limanówka – Od stresu do sukcesu

 

 

Tytuł: Od stresu do sukcesu

Autor: Agata Limanówka

Wydawnictwo: Suite 77

Kategoria: Poradniki

Pokaż kotku co masz w środku

        Zanim zaczęłam czytać tę książkę zadałam sobie pytanie czy ona jest dla mnie. Czy ma coś, z czego mogłabym skorzystać. Bo ileż to już poradników na różne tematy zostało napisanych, szeroko rozreklamowanych i obiecujących natychmiastowy efekt.
        Były dwa powody- pierwszy to słowo „stres” jakże dzisiaj popularne, a drugie to krzycząca z okładki zapowiedź: „9 sposobów na szczęśliwe życie”. Nie 100, nie 50, nie 200 schodów do pokonania, ale tylko 9 sposobów, dzięki którym miałabym stać się spokojniejsza, a co za tym idzie szczęśliwsza.
Zobaczymy, pomyślałam i wzięłam książkę do rąk.
Zaczęłam czytać.
Autor – też kobieta
         Zanim przejdę do opowiadania Wam o książce chciałabym napisać słów kilka na temat autorki, kobiety, która szlifuje diamenty.
Pani Agata Limanówka jest psychologiem biznesu, trenerem oraz mentorem i coachem, autorką wielu publikacji naukowych i bloga na temat rozwoju osobistego. Napisała programy rozwojowe, szkoleniowe i edukacyjne. Dzięki tym narzędziom szlifuje ludzkie diamenty i kocha to robić. Sama często doświadcza stresu, więc doskonale zna ten temat. Dlatego tym chętniej ją czytałam.
Nauka przez zabawę
         Gdybym miała porównać do czegoś tę pozycję byłby do podręcznik. Konstrukcja książki to wykłady + ćwiczenia + rysunki.
Jest to tak zgrabnie połączone, a w dodatku okraszone tak pięknymi ilustracjami, że w tej książce nie da się nie zakochać. Czytając i wypełniając te wszystkie zadania, uzupełniając zdania, kolorując obrazki miałam wrażenie, że coś robię. Że w końcu wzięłam się za siebie i działam w kierunku zniwelowania stresu, a nie poświęcam czas na czytanie kolejnego mdłego poradnika o tym, jak to będzie kiedyś lepiej, jeśli tylko uda mi się zmienić myślenie.
Zdecydowanie nie.
Ta książka przede wszystkim jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Autorka już na wstępie uprzedza o wykładzie typowo naukowym, który można pominąć i przejść do części ćwiczeniowej. Mało tego, przy przerabianiu treści nie musimy sztywno trzymać się kolejności. Dla jednych wystarczy kolorowanie rysunków, dla innych sama treść, a jeszcze dla innych tak jak właśnie dla mnie uzupełnianie części z ćwiczeniami.
To dzięki nim właśnie zmobilizowałam się do tego by głębiej wejrzeć w siebie, przystanąć, zastanowić się nad tym, bo do tej pory z wielu rzeczy nie zdawałam sobie sprawy. Na przykład z tego, jak mocno stres odbija się na moim zdrowiu, jak jest powodem bólów żołądka czy zawrotów głowy, a nawet skoków ciśnienia.  
Dlaczego ta książka mnie przekonuje?
Jak wspomniałam już wcześniej na rynku jest niezliczona ilość poradników, które obiecują cuda. Nie mają tylko jednej podstawowej rzeczy – autor nie nawiązuje żadnego kontaktu z czytelnikiem. Czuję się wtedy jakby komputer napisał tekst, maszyny wydrukowały i trafia to dopiero do moich rąk.
Tutaj czułam się jakbym poszła z Panią Agatą na kawę i jakby wtedy ona opowiedziała mi wszystko, począwszy od swojej historii, przez ćwiczenia, na kapsułce wiedzy na temat stresu skończywszy. Wychodzę z tego spotkania bogatsza w wiedzę, ale i spokojniejsza, bo autorka daje nadzieję na to, że nad tym da się zapanować. Tego potwora da się okiełznać.
Pani Agata robi bardzo ważną rzecz, dzieli się własnymi doświadczeniami, własną smutną historią, w której tak się zapędziła w biegu po sukces, że zapomniała o samej sobie i własnym zdrowiu. Na szczęście w porę się zatrzymała, zawalczyła i wygrała. Teraz dzieli się sposobami na wygraną jaką jest życie ze zminimalizowanym poziomem stresu. Poczułam się po tym, że mówi do mnie człowiek, który coś przeżył i swoim doświadczeniem chce mi pomóc.
Czas na werdykt
        Niebanalna okładka i bogate wnętrze, mnogość atrakcji w środku i wartościowa treść. Napisana z humorem i nie pozwalająca się nudzić, a przede wszystkim dająca nadzieję, że ze stresem można wygrać.
Taka właśnie jest książka.

 

        Wchodzę w to i polecam!!

1 thought on “Agata Limanówka – Od stresu do sukcesu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *