Recenzje

Karol Froń – 100 Taktycznych Zasad Sprzedaży


Tytuł: 1oo Taktycznych Zasad Sprzedaży

Autor: Karol Froń

Wydawnictwo: Karol Froń SMC 24

Kategoria: Poradniki

Data wydania: 2017

Kolejny poradnik, który ostatnio wpadł w moje ręce, to książka napisana przez Karola Fronia – „100 Taktycznych zasad sprzedaży”.
 

O autorze słów kilka

 
Karol Froń pochodzi ze wsi Pisarzowice leżącej na granicy Wielkopolski i Dolnego Śląska. Tam skończył szkołę podstawową i średnią, a następnie przeniósł się do Wrocławia, aby studiować geografię. Choć nie był to jego wymarzony kierunek, pozostał na uczelni. Po zrobieniu licencjatu rozpoczął pracę jako kelner w restauracji na wrocławskim rynku. Jego ambicją było zgromadzić taką ilość pieniędzy, która umożliwi mu wyjazd z plecakiem do Ameryki Południowej. W międzyczasie pojawiła się możliwość zatrudnienia w Call Center w projekcie farmaceutycznym. Dzięki ciężkiej pracy po kilkanaście godzin dziennie spełnił swoje marzenie o podróży do Ameryki.
        Po powrocie stanął pod ścianą: okazało się, że w Call Center musi zaczynać od zera, a ze studiów magisterskich został wyrzucony. Musiał zastanowić się, co dalej, jakie decyzje podjąć, aby w końcu wziąć życie w swoje ręce. Efektem tych rozmyślań było ubieganie się o stanowisko kierownika zespołu Assesment Center. Od tamtej pory zaczął piąć się po drabinie kariery.
        Dziś jest wiceprezesem Call Center i właścicielem firmy szkoleniowej Sale Management Coaching 24. Z tysiącami osób dzieli się swoją wiedzą, prowadząc szkolenia, kursy e-mailowe, webinary i konsultacje. Aby dotrzeć do większej liczby osób, napisał książkę. Książkę, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić.
Karol Mądra Rada i konstrukcja książki
        Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że tak naprawdę wszyscy nieustannie czymś handlujemy? Sprzedajemy towar, sprzedajemy swoją wiedzę, sprzedajemy swoją jakość. Handel nie ogranicza się tylko do sprzedawania konkretnych produktów, lecz także usług i poniekąd wartości.
100 zasad. Tyle wskazówek sprzedaje nam autor, abyśmy po ich zastosowaniu stali się jeszcze bardziej efektywni, jeszcze bardziej pewni siebie, jeszcze bardziej przedsiębiorczy.
        Język, jakim owy poradnik jest napisany, jest prosty i dosadny. Łatwy w odbiorze. Każda z rad wyłożona jest czytelnikowi bardzo przystępnie, okraszona ciekawymi cytatami i anegdotami, dzięki którym sama nie wiem kiedy dobrnęłam do setnej zasady, w dodatku z uśmiechem na ustach.
        Książka to trzystudwustronicowy poradnik o tym, jak sprzedawać – tak najkrócej można scharakteryzować tę książkę. Podzielona na trzy rozdziały, po kolei wyszczególnia wszystko, co jest najważniejsze w nastawieniu, rozwoju i narzędziach sprzedaży. W tych trzech działach mieści się 100 przemyślanych zasad, które zostały szczegółowo omówione. Jeśli je zastosujemy, staniemy się bardziej efektywni i śmiało będziemy mogli wyciągnąć rękę po swoje marzenia.
        Tak właśnie odebrałam ten wyjątkowy poradnik.
 Książka nie tylko dla sprzedawców
 
        Podczas czytania wiele razy wyrwało mi się z ust: „Eureka!”.
Od kliku lat pracuję w handlu. Bywałam na różnego rodzaju szkoleniach z efektywnej sprzedaży i z zamykania sprzedaży. Niby to, co mówili trenerzy, było przekonujące, jednak ani razu nie doznałam takiego efektu WOW, jaki pojawiał się w trakcie czytania tego poradnika.
        Najlepsze w tym wszystkim jest to, że żaden z punktów nie ogranicza się jedynie do świata handlu. Jeśli zechcesz, możesz odnosić je do codziennego życia i zróżnicowanych przedsięwzięć.
        Już pierwsza z zasad mówi: „Nie szukaj wymówek ani winnych Twojej sytuacji. Weź odpowiedzialność za swoje życie”. Czyż to nie genialne? I czyż to nie jest uniwersalne?
        Z kolei zasada nr 38 brzmi: „Ludzie oceniają Cię tak, jak sam o sobie myślisz i mówisz, a potem sprawdzają, czy to, co robisz, jest zgodne z tym, co powiedziałeś”. Nie tylko idealnie odzwierciedla to życie handlowe, lecz także jest prawdą życiową.
        To wszystko połączono tak zgrabnie, że chociaż poradniki nie są gatunkiem, w którym się lubuję, ten akurat czytałam z prawdziwą przyjemnością.
Wiem, że zawarte w nim rady z powodzeniem mogę stosować w niejednej dziedzinie mojego życia. Świadczy to o uniwersalności tej książki.
W mojej ocenie
        W czasach, kiedy na rynku pojawia się niezliczona liczba poradników, aby każdy kolejny  miał szansę się przebić, musi być naprawdę dobry, a nawet wybitny, nowatorski, a jednocześnie bazujący na podstawowych wartościach. I takimi właśnie słowami określiłabym poradnik, który napisał Karol Froń.
        Gdy brałam go do ręki, spodziewałam się kolejnych suchych wskazówek w ładnej oprawie. Dostałam sto rad, które przede wszystkim dały mi siłę i przekonanie, że moje życie i moja kariera są w moich rękach i ode mnie zależy, czy – i w jakim zakresie – będą się rozwijać.
        Polecam tę książkę nie tylko każdemu, kto zwątpił w sens swojej pracy, załamał ręce nad swoimi wynikami i nie wie, w którym kierunku iść, lecz także wszystkim, którzy są zadowoleni ze swoich osiągnięć, ale chcą nadal się rozwijać lub poszukują inspiracji. 
      

2 thoughts on “Karol Froń – 100 Taktycznych Zasad Sprzedaży”

  1. Bardzo dziękuje za tak wspaniałą recenzję! Jestem szczerze wdzięczny i szczęśliwy, że udało mi się przekazać dokładnie to, czego chciałem 🙂 Z wielką przyjemnością chłonąłem kolejne akapity ciesząc się, że moje dzieło mówi za mnie światu to, w co sam wierzę. Dziękuję i życzę wszelkiej pomyślności!:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *